Золотисті монети старого зразка номіналом 1 грн поки залишатимуться в обігу
Золотисті монети номіналом 1 грн старого зразка поки що залишатимуться дійсним платіжним засобом та перебуватимуть в обігу одночасно зі сріблястими монетами такого ж номіналу. Про це йдеться на Facebook-сторінці НБУ.
"Монети номіналом 1 гривня золотистого кольору є дійсним платіжним засобом. Ними можна продовжувати розраховуватися. Їх не потрібно спеціально обмінювати", – пояснює регулятор.
Що стосується паперових банкнот номіналом 1 та 2 гривні зразків 2003-2007 років, то вони також залишаються в обігу і є законним платіжним засобом.
Проте, потрапляючи в банки, золотисті 1-гривневі монети та паперові банкноти 1 і 2 гривні старого зразка більше не повертатимуться в готівковий обіг.
Банки їх вилучатимуть та передаватимуть до Національного банку для утилізації.
З часом в обігу таких монет та банкнот ставатиме дедалі менше, а їх місце займуть сріблясті монети номіналом 1 та 2 гривні зразка 2018 року.
Поступову заміну паперових банкнот низьких номіналів на металеві монети Національний банк розпочав навесні 2018 року.
За даними НБУ, з урахуванням терміну служби монет така заміна дасть можливість заощадити державі близько 1 млрд грн.
Це пов'язано з тим, що банкноти низьких номіналів швидко зношуються та за рік або два приходять у непридатний стан. У той же час тривалість життя монет значно вища, ніж тривалість життя банкнот. Вона становить 20-25 років.
"Заміщення банкнот монетами відбувається дуже поступово, тож це не створить для українців незручностей. А поки золотисті металеві та паперові 1-гривневі банкноти залишаються з нами та вільно використовуються у розрахунках", – зазначають в НБУ.
- У червні в обігу з’явилася монета номіналом 10 грн.
- З 1 жовтня з обігу починають виводитися монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року. З цієї дати українці не можуть використовувати при розрахунках готівкою такі монети та банкноти, однак їх можна обміняти протягом найближчих трьох років.
Коментарі