НБУ обіцяє кінець "зарплатного рабства" з 1 січня 2021 року

29.04.2020, 17:41
НБУ обіцяє кінець "зарплатного рабства" з 1 січня 2021 року - Фото
Фото: depositphotos.com

З наступного року можна буде обирати банк, де отримувати зарплату

Працівники зможуть самостійно обирати банк для отримання заробітної плати. Це стане можливо з 1 січня 2021 року, оскільки Національний банк України оптимізував порядок переказу роботодавцями зарплатних коштів на банківські картки працівників, повідомили в НБУ. Відповідні зміни впроваджує Постанова Правління НБУ №56 від 24 квітня. 

Новація дозволить уникнути конфліктів між роботодавцем та працівником щодо права останнього самостійно обирати банк для отримання заробітної плати. 

“Таке право передбачене законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг", – прокоментував заступник голови Національного банку Сергій Холод. 

До кінця року банки та роботодавці матимуть час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси для безперебійного функціонування послуги.

  • Роботодавці отримали змогу формувати відомість для зарахування зарплати працівнику на рахунок, який він самостійно відкрив у банку за власним вибором, після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

  • З 13 січня в Україні використовуються тільки номери рахунків міжнародного стандарту IBAN.

  • Новий закон про фінансовий моніторинг, який набрав чинності 28 квітня, вимагає ідентифікації тих, хто поповнює банківську карту через термінал на суму понад 5000 грн.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі