Під час кризи підприємці намагаються зберегти команду, щоб залишитися конкурентоспроможними після зняття обмежень
Менше ніж 10 відсотків опитаних повідомили про звільнення частини персоналу, ще близько 20% планують скорочувати працівників найближчими місяцями. Про це свідчить дослідження компанії KPMG.
71% опитаних мають намір зберегти природну плинність кадрів.
Понад третина респондентів сказали про можливе урізання зарплат, 65% заявили про збереження нинішнього рівня оплати праці. Але майже половина респондентів під час карантину вже зменшили оплату своїм працівникам в середньому на 20–30%.
“На відміну від кризи 2008 року, коли єдиною стратегією компаній було масове звільнення робітників, наразі пріоритетом є утримання співробітників”, - стверджують автори дослідження.
96% опитаних компаній в Україні перевели своїх співробітників на віддалену роботу через карантин. Тільки 4% вказали, що специфіка компанії не передбачає віддалену роботу.
У дослідженні взяли участь понад 50 компаній з різних галузей, у більшості з них працює принаймні 250 людей.
- У зв'язку з карантином майже 65% компаній втратили до 50% доходів, свідчить опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація.
- Падіння ВВП посилилося до 12% рік до року в квітні з 4,5% в березні. Дослідники групи ICU прогнозують 10% падіння ВВП України в другому кварталі 2020 року.
- В Україні пів мільйона офіційних безробітних станом на 20 травня. Це на 64% більше, ніж минулого року.
Коментарі