Безпечні онлайн-розрахунки. Рекомендації НБУ

05.10.2020, 14:07
Безпечні онлайн-розрахунки. Рекомендації НБУ - Фото
Фото: depositphotos.com

У Національному банку порадили українцям, як убезпечити онлайн-розрахунки

Щоб зробити онлайн-розрахунки більш безпечними, варто дотримуватися кількох порад. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного банку.

Перше і головне правило безпечних онлайн-розрахунків – ніколи і нікому не повідомляти термін дії платіжної картки та тризначний код на її звороті.

Як шахраї обманюють українців

Шахраї часом обманюють довірливих або непоінформованих громадян. Для цього вони мають декілька сценаріїв.

Іноді зловмисники одягають маску покупця ваших речей.

Наприклад, якщо ви продаєте якусь річ в Інтернеті, а потенційний покупець для перерахунку грошей запитує не тільки номер вашої карти, але й термін дії та тризначний код її на звороті, – це шахрайство.

"Фактично, 16-значний номер – єдина інформація про вашу платіжну картку, яку можна безпечно розголошувати", – підкреслюють у Нацбанку.

Варто пам'ятати, що для переказу коштів на картку цілком достатньо лише її номеру.

Що робити, коли запитують конфіденційні дані

Якщо хтось запитує не лише номер вашої картки, але й іншу інформацію (термін дії картки, CVV-код на звороті), треба припинити спілкування з такою особою.

У разі наявності сумнівів щодо тієї чи іншої ситуації, варто зателефонувати на гарячу лінію Національного банку: 0 800 505 240.

Що робити тим, хто все ж став жертвою шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй потрібно зателефонувати у кіберполіцію за номером 0 800 505 170 або звернутися зі скаргою онлайн за таким посиланням: https://cyberpolice.gov.ua

За даними Нацбанку, у першому півріччі 2020 року зафіксовано 47 500 випадків шахрайства з платіжними картками та банківськими рахунками українців на загальну суму 86,4 млн грн, тоді як за перше півріччя 2019 року було зафіксовано 34 700 таких випадків на загальну суму 72,6 млн грн.

Порада ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим благополуччям. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У липні банкіри розповіли про популярні види шахрайства в інтернеті.
  • У серпні опитування користувачів платформи OLX показало, що респонденти досить часто готові робити передоплату при здійсненні онлайн-покупок.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі