Безпека в соцмережах. Як не стати жертвою шахраїв

30.06.2021, 14:43
Безпека в соцмережах. Як не стати жертвою шахраїв - Фото
Фото: depositphotos.com

У Всесвітній день соціальних мереж правоохоронці нагадали про основні рекомендації щодо безпеки в інтернеті

Нерідко українці стають жертвами шахраїв під час користування соцмережами. У кіберполіції нагадали про відповідні правила безпеки в інтернеті.

"Сьогодні, 30 червня, у Всесвітній день соціальних мереж, нагадуємо про основні рекомендації безпечного їх використання", – йдеться у повідомленні.

Чому захист акаунтів у соцмережах є важливим для фінансової безпеки

Шахраї можуть писати своїм потенційним жертвам в особистих повідомленнях, видаючи себе за представників самої соцмережі.

Важливо пам'ятати, що представники соцмережі ніколи не писатимуть в особистих повідомленнях, а лише на пошту, вказану під час реєстрації.

Крім того, хакери можуть зламати акаунт вашого друга і видавати себе за нього. Якщо друг просить гроші через соцмережу – необхідно зателефонувати йому та перевірити інформацію.

Зловмисники також можуть створювати фейкові сторінки фізичних чи юридичних осіб для отримання від своїх жертв конфіденційної інформації.

Правила безпеки

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані з користуванням соцмережами, правоохоронці радять дотримуватися таких правил безпеки:

- не нехтувати двофакторною аутентифікацією, адже це найкращий захист для інтернет-акаунтів. Двофакторна аутентифікація – це технологія, що забезпечує ідентифікацію користувачів за допомогою комбінації двох різних компонентів (наприклад, це може бути введення паролю, а потім ще й коду з sms);

- використовувати складний пароль, різний для кожної соцмережі;

- не заходити до акаунтів з чужих пристроїв;

- ніколи не пересилати приватні фото або фотокопії документів: у разі зламу ці дані опиняться у зловмисників;

- не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;

- для онлайн-шопінгу використовувати лише перевірені ресурси та надавати перевагу післяплаті,  не передплаті.

Що робити тим, хто все ж став жертвою шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі