Банківське обслуговування переходить в онлайн

24.03.2020, 14:12
Банківське обслуговування переходить в онлайн - Фото
Фото: depositphotos.com

Українські банки та Національний банк України агітують за використання онлайн-сервісів при проведенні банківських операцій

Якщо у вас немає нагальної потреби, не поспішайте до відділень банків, а максимально перейдіть на онлайн-операції. Поберегтися у період карантину та розповсюдження коронавірусу закликав Національний банк України. Інформаційну кампанію “Скажіть відділенням та готівці – ні!” регулятор ініціював, спираючись на рекомендації ВООЗ та міжнародний досвід.

Перехід на дистанційне обслуговування має сенс не тільки заради профілактики, але й з причин економії часу та грошей.

Керівництво НБУ письмово звернулося до банків з рекомендацією знизити тарифи на дистанційні сервіси. Під час зустрічі з банкірами були анонсовані тимчасові скасування тарифів на підкріплення банків готівкою, а також на операції у Системі електронних платежів. Щоб зробити безготівкові платежі дешевшими, регулятор вже проводить переговори з платіжними системами про зниження тарифів на інтерчейндж - комісію, яку банки платять один одному за обслуговування чужих клієнтів.

Банки й самі підхопили ініціативу – теж агітують за онлайн-сервіси та безготівкові розрахунки. Деякі з них, щоб підтримати й активізувати безпечні онлайн і безконтактні платежі, вже почали впроваджувати різноманітні акційні пропозиції – кешбек-сервіси, знижки та бонуси за оплату таксі, продуктів чи доставки їжі. Деякі знизили тарифи на перекази між картками.

Два державні банки повідомили про те, що подовжують строк дії своїх карток (зарплатних, пенсійних, соціальних), який закінчується у період карантину. Ці картки можна буде  використовувати без заміни ще й у травні та червні.

Клієнти застереження не ігнорують. За даними одного з держбанків, за перший тиждень карантину його клієнти стали частіше оплачувати покупки картками та електронними гаманцями. При цьому найбільше зростання безготівкових оплат у березні припало на аптеки та магазини товарів для здоров'я.

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі