Банки обслуговуватимуть українців за цифровими паспортами

26.11.2020, 13:44
Банки обслуговуватимуть українців за цифровими паспортами - Фото
Фото: Міністерство цифрової трансформації

Національний банк дозволив банкам обслуговувати українців за цифровими паспортами

Національний банк вніс зміни до інструкції про здійснення банками касових операцій, надавши право фінустановам обслуговувати українців у касах за пред'явленням цифрового паспорту з мобільного застосунку "Дія". Про це повідомляється на Facebook-сторінці НБУ.

"З 1 грудня під час касових операцій банки зможуть приймати паспорт громадянина як у звичайній формі (ID-картка чи "книжечка"), так і його цифровий аналог: цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку "Дія". Таку можливість ідентифікації затвердив Національний банк", – йдеться у повідомленні.

Що ще змінив НБУ

Регулятор також спростив процедуру приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності банкнот та монет. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт тепер надаватиме контакту інформацію (номер телефона або електронну адресу).

Крім того, на інкасаторські компанії поширюватимуться окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання до Національного банку сумнівних банкнот, а також вилучення та передавання до правоохоронних органів банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання в роботу спецпристроїв для зберігання цінностей.

"Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки, що перебуває в обігу", – зазначають у Нацбанку.

Що таке цифровий паспорт

Цифровий паспорт – це електронна версія ID-картки та закордонного біометричного паспорта, яка доступна у мобільному застосунку "Дія".

Паспорти у смартфоні є цифровими аналогами паперових та пластикових документів та мають таку ж юридичну силу.

Електронний паспорт у "Дії" формується автоматично, за умови наявності усіх необхідних відомостей про відповідний документ в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі