Арешт рахунків боржників. Скільком українцям загрожує списання коштів

16.04.2021, 17:26
Арешт рахунків боржників. Скільком українцям загрожує списання коштів  - Фото
Фото: depositphotos.com

Кількість фізичних осіб, дані щодо яких внесено до Єдиного реєстру боржників, перевищує 5,5 млн

6 квітня набрав чинності наказ Міністерства юстиції щодо автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках. У Мін'юсті роз'яснили, скільком українцям може загрожувати такий спосіб списання коштів.

На кого поширюється система автоматизованого арешту коштів

Автоматично арештовувати тепер можуть рахунки тих українців, які потрапили до Єдиного реєстру боржників. В основному це громадяни, які мають борги зі сплати аліментів, штрафів за порушення правил дорожнього руху та борги перед комунальними установами чи банками.

На 13 квітня кількість фізичних осіб, дані щодо яких внесено до Єдиного реєстру боржників, становить 5 582 004 (ця цифра постійно змінюється).

Норми порядку автоматизованого арешту коштів боржників поширюються на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників-фізичних та юридичних осіб.

Особливості процедури

Виконавці отримуватимуть інформацію про номери рахунків боржників-фізичних осіб та суми коштів, які наявні на таких рахунках.

Така процедура відбуватиметься за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження шляхом взаємодії державних або приватних виконавців та банків.

Автоматизована система забезпечуватиме обробку даних про боржника та внесення відомостей про нього до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

Цей реєстр формується з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

На підставі яких документів може діяти виконавець

Виконавець може розпочати примусове виконання рішення суду на підставі виконавчих документів, визначених статтею 3 закону "Про виконавче провадження". Це такі документи:

- виконавчий лист та наказ, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень Третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України;

- судові накази;

- ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях;

- виконавчі написи нотаріусів;

- посвідчення комісій з трудових спорів, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;

- постанови державних виконавців про стягнення виконавчого збору, постанови державних виконавців чи приватних виконавців про стягнення витрат виконавчого провадження, про накладення штрафу, постанови приватних виконавців про стягнення основної винагороди;

- постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення;

- рішення інших державних органів та рішення Національного банку, які законом визнані виконавчими документами;

- рішення Європейського суду з прав людини, а також рішення інших міжнародних юрисдикційних органів у випадках, передбачених міжнародним договорами України;

- рішення (постанови) суб’єктів державного фінансового моніторингу, якщо їх виконання за законом покладено на органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень.

Під час виконання вищевказаних виконавчих документів про стягнення коштів не потрібне додаткове рішення суду для застосування автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

Також не потрібне додаткове рішення суду для отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та про суми коштів, які наявні на таких рахунках.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі