Арешт рахунків боржників. Чи зобов'язані виконавці повідомляти про такі дії

11.05.2021, 14:12
Арешт рахунків боржників. Чи зобов
Фото: LIGA.net

Арешт на кошти (майно) боржника виконавець накладає шляхом винесення відповідної постанови

Виконавці, які накладають арешт на рахунки чи майно боржника, зобов'язані надіслати сторонам-учасникам виконавчого провадження копії відповідних постанов. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції.

Як накладається арешт на рахунки (майно) боржника

Арешт на кошти (майно) боржника виконавець накладає шляхом винесення відповідної постанови під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна.

Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

Інформування сторін

Законодавство передбачає, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур’єром.

Ця норма не стосується:

- постанов про відкриття виконавчого провадження;

- постанов про повернення виконавчого документа стягувачу;

- повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання;

- постанов, передбачених пунктами 1-4 частини 9 статті 71 закону "Про виконавче провадження", які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням.

Коли боржник вважається повідомленим

Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, вказаною у виконавчому документі.

Окрім того, з інформацією про наявні боргові зобов’язання за виконавчими документами боржник в будь-який час може ознайомитися за допомогою:

- автоматизованої системи виконавчого провадження (до цієї інформації Мін'юст забезпечує вільний та безоплатний доступ на своєму офіційному сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації без обмежень та цілодобово);

- Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна;

- порталу "Онлайн будинок юстиції";

- сервісу державних послуг "Дія" у розділі "Виконавче провадження".

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі