Карантин: майже 65% компаній втратили до 50% доходів - опитування ЄБА

27.05.2020, 10:19
Карантин: майже 65% компаній втратили до 50% доходів - опитування ЄБА - Фото
фото:pixabay

60% компаній знадобиться до одного року на відновлення після карантину

За два місяці карантину 18% компаній втратили 50-75% своїх доходів, ще 64% заявили про втрати доходів на рівні до 50%, лише 11% компаній повідомили, що змін не відбулося, а 3% - навіть збільшили дохід. Такі результати опитування 105 учасників Європейської Бізнес Асоціації з 12 по 21 травня 2020 року. 

Опитані представники компаній розповіли, як швидко вони зможуть відновити власну бізнес-активність та скільки часу знадобиться на досягнення докарантинного рівня розвитку бізнесу.

Більшість готова відновити офлайн-роботу або повернутись в офіси: 35% це зроблять у травні, а 34% - у червні. 16% опитаних заявили, що або відновили роботу, або не припиняли її під час карантину. Ще 15% не визначились з остаточною датою повернення в офіс  або взагалі не планують цього робити.

55% опитаних планують впровадити гнучкий або позмінний графік роботи та рекомендуватимуть продовжувати працівникам роботу з дому. 

62% директорів розглядають можливість повної чи часткової зміни режиму роботи на віддалений. Працювати віддалено готові дозволити до 50% персоналу.

Заробітна плата у незмінному вигляді залишилась у 62% компаній, скоротили зарплату 23%, проте 7% навіть збільшили оплату праці деяким категоріям працівників. В неоплачувану відпустку співробітників відправили 3% опитаних компаній. 

11% опитаних директорів повідомили, що скорочували свій штат. 82% бізнесів зберегли персонал у повному складі, а 8% шукають нових співробітників. 

59% бізнесменів планують вийти на докарантинний рівень розвитку упродовж року. 17% і 7% вважають, що їм потрібно для цього два роки і більше відповідно. Лише 4% не втратили темпи розвитку під час карантину.

  • 18% представників малого бізнесу можуть закрити бізнес, 78% говорять про можливу втрату до 75% доходів, а тільки 4% прогнозують зростання прибутку. Про це свідчили дані експрес-опитування ЄБА на початку квітня. 

  • Торгово-розважальні центри Києва відкриють 30 травня. З цього ж дня зможуть відновити роботу готелі, крім хостелів. Ресторани в готелях будуть поки працювати на обслуговування в номерах або за межами ресторану. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко на брифінгу 27 травня.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі