Вступ Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізосіб відклали

03.06.2020, 09:05
Вступ Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізосіб відклали - Фото
Фото: LIGA.net

В НБУ це пояснюють тим, що не встигають ухвалити відповідні зміни у законодавстві

Ощадбанк повинен був стати учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 1 липня 2020 року. Однак через те, що до відповідного закону не встигають внести зміни, вступ Ощадбанку до Фонду буде відкладено, повідомила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв’ю FinClub.

Новий законопроект стосовно гарантій повернення вкладів, розміщених в Ощадбанку, вже був підготовлений, однак «ухвалити відповідні зміни до 1 липня буде важко», наголосила Рожкова. «Планувалося, що ми подамо їх (зміни – ред.) в рамках банківського законопроекту (проект № 2571-д – ред.), але у підсумку вирішили залишити в цьому законі тільки те, що є prior action (англійською “попередня умова”) для МВФ», – пояснила вона.

Для банку вже запланований перехідний період та підготовлений графік платежів, який, можливо, буде переглядатися «з урахуванням карантину, потенційного погіршення якості кредитного портфелю та зниження банківської маржі», – повідомила Рожкова.

Передбачається, що, незважаючи на поетапність сплати вступних внесків, Ощадбанк стане учасником Фонду гарантування вкладів вже після першого платежу. «Але гарантії Фонду розповсюджуватимуться тільки на вклади, розміщені після дати цього платежу. А оскільки банк залишається державним, то всі інші вклади будуть гарантуватися державою за нинішньою схемою», – підкреслила топ-чиновниця НБУ.

Наразі Ощадбанк не є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно до чинного законодавства держава гарантує повернення 100% вкладів клієнтів цього банку, у той час як депозити, розміщені в інших українських банках, гарантуються Фондом лише в межах 200 000 грн.

  • У грудні 2019 року Рожкова розповіла про наслідки вступу Ощадбанку до ФГВФО: в НБУ вважають, що це допоможе банку залучити іноземного інвестора та швидше модернізуватися.
  • 26 травня в НБУ назвали умови участі лайфових компаній та кредитних спілок у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі