ФОП та самозайняті особи, що не сплачують ЄСВ, будуть отримувати соцвиплати

02.06.2020, 12:58
ФОП та самозайняті особи, що не сплачують ЄСВ, будуть отримувати соцвиплати - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

У Фонді соцстрахування зроблять виняток на час карантину та продовжать вважати таких осіб застрахованими

Фізичні особи-підприємці (ФОП) та самозайняті особи, що були тимчасово звільнені від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), продовжують вважатися застрахованими та зможуть отримувати виплати, повідомив Фонд соціального страхування.

Таке рішення було прийняте для підтримки цих осіб у період карантинних обмежень. Повідомляється, що вони матимуть право на усі виплати та послуги Фонду, передбачені чинним законодавством, зокрема, на допомогу по тимчасовій втраті працездатності в разі хвороби або травми та компенсацію втраченого заробітку під час ізоляції за наявності лікарняних листків.

У Фонді роз’яснили, що при обчисленні середньоденного доходу для визначення розміру допомоги вважатимуть період звільнення від сплати єдиного внеску невідпрацьованим з поважних причин і не включатимуть його до розрахункового періоду. 

Період часткового безробіття у Фонді соціального страхування до поважних причин не віднесли - відтак, він буде включатися до розрахункового періоду та враховуватися при обчисленні середньоденної заробітної плати. 

При обчисленні середньоденного доходу не буде братися до уваги допомога по частковому безробіттю, яка виплачується в період карантину застрахованим особам при втраті ними частини зарплатні внаслідок вимушеного скорочення робочого часу через зупинення або скорочення виробництва.

  • 30 березня Кабмін збільшив бюджет Фонду соціального страхування майже на 500 млн грн для надання допомоги тим, хто втратив роботу. 
  • У травні Фонд соцстраху виплатив 340 млн грн за лікарняними та декретними.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі