Віртуози кредитних карток

02.07.2021, 11:30
Віртуози кредитних карток - Фото
Фото: depositphotos.com

Деякі власники кредитних карток потрапляють у боргову яму, а інші вміють використовувати картки з вигодою для себе. Як останнім це вдається?

Умови кредитних карток різні. Одні банки пропонують триваліший пільговий період, інші – привабливу кредитну ставку на залишок власних грошей на рахунку. А дехто пропонує кешбек. 

Cashback (амер. cash back — повернення готівки) — це повернення частини коштів (грошей), витрачених на оплату товарів або послуг. Використовується у банківських картках, інтернет-торгівлі та гральному бізнесі.

Кешбек – приємний бонус платіжної картки

Пропонуючи кешбек клієнту, банк стимулює його витрачати за кредиткою більше, активно купувати товари чи оплачувати послуги. Адже, чим більше витрачаєш, тим більший кешбек отримаєш. 

У середньому розмір кешбеку становить 2-5% від суми чека, рідше – до 15%. Багато залежить від умов кредитної програми, адже зазвичай кешбек встановлюється на певні види витрат. Наприклад, на оплату товарів в Інтернет, купівлю продуктових товарів в торгівельних мережах, на оплату у закладах громадського харчування.

Важливі нюанси, які слід заздалегідь уточнити у банка: 

  • кешбек можуть виплачувати грошима на рахунок, бонусами або балами. Грошима можна розраховуватись як звичайно, тобто зняти їх у касі чи банкоматі або переказати комусь. Натомість бонуси та бали можна витрачати лише у обраних банком магазинах-партнерах; 

  • банки встановлюють щомісячні обмеження – це може бути максимальна сума кешбеку на місяць за категорією продуктів, на одну фізособу або можливість вивести не більше певної суми з бонусного рахунка. Буває і таке: якщо накопичена за місяць сума кешбеку менше мінімального розміру, вона згорає; 

  • у залежності від кредитки кешбек можуть платити як за розрахунок власними коштами, так і кредитними; 

  • деякі банки повертають гроші чи бонуси лише за певним видом товарів чи послуг, які інколи клієнт може обрати сам із запропонованого списку;

  • якщо ви повертаєте товар у магазин, банк спише нарахований кешбек з вашого рахунку; 

  • запитайте у банка, за якими транзакціями кешбек не нараховують взагалі. Це можуть бути перекази з картки на картку, зняття готівки, погашення кредитів, оплата азартних ігор чи лотерей, купівля цінних паперів, дорогоцінних металів тощо;

  • з суми кешбеку вираховуються податки (18% ПДФО та 1,5% військового збору), тож фактично отримана сума буде меншою, ніж нарахована. 

Послугу кешбеку практикують і торгівельні мережі, приміром супермаркети. Покупець оформляє картку постійного клієнта і пред’являє її на касі під час покупок. За результатами місяця (іноді – кварталу) торгівельна мережа нараховує на картку кешбек.

Для магазину вигоди очевидні: клієнт ймовірніше піде до того магазину, чию дисконтну карту він має, і де може отримати кешбек.

З банківською карткою так само. Клієнт зацікавлений витрачати більше, аби збільшити кешбек. Однак тут криється основна пастка, адже клієнт, розраховуючи на майбутній кешбек, ризикує витратити більше, ніж планував спочатку. Така практика стимулює споживання.

Поради ЛІГА.Моney

  1. Не варто обирати банк та картку тільки через наявність кешбеку. Враховуйте  пільговий період картки, абонплату за карткою, необхідність страхування та тарифи за обслуговування картки (плата за смс-повідомлення, зняття готівки, комісії за платежі та поповнення картки тощо). Орієнтуйтеся на реальну річну відсоткову ставку, адже ці адміністративні витрати можуть бути більшими за ймовірний бонус;

  2. Якщо банк дає можливість встановити категорії витрат, на які нараховується кешбек – встановлюйте ті, які присутні у вашому споживчому кошику постійно. Приміром, кешбек на витрати у закладах громадського харчування неможливо отримати під час локдауну. Врахуйте це.

  3. Використовуйте банківську картку з можливістю кешбеку, а також картку торгівельної мережі, що пропонує кешбек. Це збільшить вашу фінансову вигоду.

Коментарі