Правила повернення кредиту

05.02.2021, 11:43
Правила повернення кредиту - Фото
відмова від кредиту

Ви знаєте, що протягом 14 днів можете повернути взуття, що не підійшло. А ще протягом 14 днів можна відмовитись і "повернути" кредит до фінустанови

Дійсно, споживач має таке право і щодо споживчих кредитів: якщо ще не минуло 14 календарних днів із дня укладання договору, то позичальник може подати кредитору заяву про відмову від договору про споживчий кредит незалежно від того, чи отримав він гроші.

Якщо позичальник встиг отримати до цього гроші, то він протягом 7 днів з дати своєї заяви повинен повернути їх і сплатити проценти за період користування грошима. Кредитор не може вимагати будь-яких інших платежів у зв’язку з відмовою позичальника від кредитного договору – комісію за відмову, проценти за повний місяць чи інший додатковий платіж.

Крім того, якщо при отриманні кредиту позичальник сплатив за страховку, кредитор або страхова компанія мають повернути йому сплачені за неї кошти.

Зверніть увагу, що право на відмову протягом 14 днів не стосується кредитів, за якими укладаються нотаріально посвідчені договори іпотеки (тобто кредитів на придбання житла) та які видані на придбання послуг чи робіт, що вже виконані до моменту відмови, – наприклад, якщо це був цільовий кредит на оплату медичної операції, яку вже встигли провести.

А що після 14 днів?

Що ж відбувається, якщо позичальник передумав і вирішує, що йому не потрібен кредит після того, як 14 днів минули? Закон "Про споживче кредитування" надає позичальнику право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит (тобто повернути його раніше, ніж зазначено в графіку платежів).

Банк або інша фінансова установа повинні прийняти достроковий платіж від споживача. Кредитор не може встановити якусь обов’язкову мінімальну чи максимальну суму дострокового повернення. Так само кредитор не має права вимагати від позичальника будь-яких додаткових платежів у зв’язку з достроковим поверненням.

Однак, якщо ви плануєте повертати кредит достроково, слід перевірити ваш договір перед тим, як звертатись до кредитора. Багато договорів про споживчий кредит встановлюють, що позичальник має повідомити кредитора про намір достроково повернути кредит (наприклад, за один день до сплати).

Крім того, знайте, що при достроковому поверненні кошти, сплачені за страховку, не повертаються. На це варто звернути увагу, коли ви обираєте між кредитом з вищою процентною ставкою без страховки та кредитом із нижчою процентною ставкою і з обов’язковою страховкою. Якщо ви збираєтесь повертати кредит достроково, то кредит зі страховкою, скоріш за все, виявиться для вас більш дорогим порівняно з тим, який без страховки.

Тож, вам "не підійшов" отриманий кредит? Знайте, що ви можете відмовитися від нього протягом 14 днів або достроково повернути його в будь-який інший час!

Коментарі