Як знайти найкращий кредит на житло

03.01.2020, 18:58
Як знайти найкращий кредит на житло - Фото
Фото: depositphotos.com

Декілька підказок, як обрати кредит на житло, який підійде саме вам

Кредити на житло все ще залишаються найменш доступними для українців у порівнянні з іншими кредитними продуктами. За даними НБУ, у січні-червні 2020-го було видано нових іпотечних кредитів населенню на 1,5 млрд грн, що є мізером на фоні загальних обсягів роздрібного кредитування.

Утім поступове зниження ставок у поєднанні з відносною стабільністю цін на квадратні метри та зростанням доходів роблять кредити на житло більш доступними. Якщо ви хочете покращити свої житлові умови, ось наші поради, як вибрати найкращий кредит на житло.

Якщо ви берете його вперше, почитайте про ази кредиту на житло.

Найкращий варіант

Найкращий кредит на житло означає:

• найнижчу реальну річну ставку,
• можливість придбання саме того житла, яке вам найбільше до вподоби,
• вашу відповідність вимогам банку стосовно цього кредиту.

Станом на початок січня 2021 року кредити на ЛІГА.Money мають реальну річну процентну ставку від 14,29% до 40,72% у випадку суми кредиту 500 000 грн з авансовим платежем 50% і строком на 7 років для типового споживача. Середньомісячний платіж за такими кредитами становить від 9 222,28 грн.до 14 291,37 грн

Скільки ви можете витратити на житло та взяти в кредит?

Почніть з того, яку квартиру ви хочете і можете собі дозволити. Чи це буде готова квартира (з ремонтом чи без) або квартира у будинку, що тільки будується. Далі підрахуйте, яку суму платежів за рік ви можете собі дозволити. Від цього залежить, скільки ви можете витратити на нове помешкання. Якщо плануєте зараз продавати своє нинішнє житло та інвестувати у недобудову, врахуйте витрати на оренду тимчасової квартири. Якщо купуєте квартиру без ремонту – врахуйте витрати на ремонт.

Після обчислення максимально можливого для вас щомісячного платежу поекспериментуйте з нашим калькулятором кредиту на житло та фільтрами. Визначте, кредит на яку суму відповідає таким щомісячним платежам.

Тоді підрахунок виглядає просто:
ваш авансовий платіж + максимальна сума кредиту = максимальна ціна квартири.

Якщо ви все ще не можете знайти таке поєднання ціни квартири та суми кредиту, яке можете собі дозволити, спробуйте активно заощаджувати протягом року, щоб накопичити більший власний внесок. Чим більше авансовий платіж, тим більше у вас буде варіантів для вигідного придбання.

Вторинний чи первинний ринок?

Банки охоче надають кредити на готове житло від забудовника (завершене будівництво). Це пов’язано з тим, що за останні роки, зокрема в столиці, з’явилося дуже багато новобудов, пропозиція яких перевищує попит. Але можна отримати кредит і на незавершене будівництво, і на квартиру, що продається попереднім власником (вторинний ринок).

Ви можете самі обрати житло і звернутись до банку з заявкою на кредит. Якщо йдеться про квартиру, що продається попереднім власником, вам доведеться надати банку оцінку вартості квартири від суб’єкта оціночної діяльності. Часто оцінка потрібна і при придбанні готових чи недобудованих квартир у забудовників.

Якщо ви вирішили купувати недобудовану квартиру на первинному ринку, маєте вибір між розстрочкою від забудовника та кредитом від банку. І хоча забудовники часто рекламують вигідні умови розстрочки з фіксацією ціни та тривалим строком, до таких оголошень варто ставитися обачно. Бо насправді у договорах може бути передбачена прив’язка до курсу долара. Банківські кредити можуть бути кращим вибором, якщо хочете захиститися від курсових коливань.

Забудовник та банк можуть мати партнерську програму. Пам’ятайте: якщо якийсь забудовник акредитований у банку, це не означає його надійність і не гарантує, що квартира буде вчасно збудована.

У рамках партнерських програм можна отримати кредит на три роки під пільгову процентну ставку (приміром, 8% річних) за умови авансового платежу від 50%. Інколи партнерські програми пропонують привабливі ставки у перші роки і досить високі (понад 20% річних) у подальшому. Також можуть бути програми придбання в кредит готової квартири від забудовника під фіксовану ставку. Оскільки ми аналізуємо кредити і не можемо перевірити забудовників, наш інструмент порівняння не містить таких зв’язаних кредитів.

як обрати кредит на житло

Особливості кредиту

Типовий строк кредитів на житло становить 20 років. Водночас на практиці більшість позичальників намагаються погасити кредити достроково.

Ви можете обрати одну з двох схем погашення:

Рівні платежі (ануїтет) – ви сплачуєте однакову суму кожного місяця.
Зменшувані платежі (така схема також називається "класична" або "стандартна") – у перші місяці ви сплачуєте більше, а потім щомісячна сума поступово зменшується.

Детальніше про схеми погашення ви можете почитати тут.

У різних банків можуть бути різні вимоги до страхування – законодавство вимагає страхувати квартиру, що передається в іпотеку за кредитом, і деякі банки наполягають також на страхуванні позичальника.

Особливості ставки: кредити на житло можуть мати як фіксовану процентну ставку, так і змінювану (прив’язану до UIRD). Перед укладанням договору переконайтеся, що ставка, яка виглядає нижчою за середню на ринку, є фіксованою на весь строк.

Далі

Факти про кредити на житло. Інструмент порівняння кредитів на житло.

Рекомендуємо почитати:

Коментарі