Як знайти найкращий кредит на авто

12.02.2020, 20:16
Як знайти найкращий кредит на авто - Фото
Фото: depositphotos.com

Що таке найкращий кредит на авто і як його обрати

Все більше українців купують автомашини в кредит. Ось наші поради, як вибрати найкращий кредит на авто. Якщо ви берете його вперше, почитайте про ази кредиту на авто.

Найкращий варіант узагалі

Найкращий автокредит означає:

  • найнижчу реальну річну ставку,
  • прийнятні умови договору (наприклад, наскільки обмежується ваше право виїхати за кордон на кредитному авто),
  • вашу відповідність вимогам банку стосовно цього кредиту.

У нашому інструменті порівняння реальні процентні ставки за автокредитами коливаються від 28,20% до 48,37% річних.

Скільки ви можете витратити на машину та взяти в кредит?

По-перше, треба підрахувати, яку суму платежів за рік ви можете собі дозволити. Від цього залежить, скільки ви можете витратити на автомашину. Підходьте до підрахунку реалістично, враховуйте як добрі, так і погані місяці з точки зору інших ваших витрат і доходів. Не забувайте про витрати на експлуатацію машини – паливо, паркування та технічне обслуговування.

Після обчислення максимально можливого для вас щомісячного платежу поекспериментуйте з нашим калькулятором кредиту на авто та фільтрами. Визначте, кредит на яку суму відповідає таким щомісячним платежам.

Тоді підрахунок виглядає просто:
ваш авансовий платіж + максимальна сума кредиту = максимальна ціна автомашини.

Для багатьох людей максимальна ціна, яку вони можуть собі дозволити, означатиме, що їм необхідно шукати машину, яка була у вжитку. На це також можна взяти кредит, якщо вік машини не більше п’яти-десяти років. Майте на увазі, що процентні ставки за такими кредитами зазвичай вищі.

Якщо ви все ще не можете знайти таке поєднання ціни автомашини та суми кредиту, яке можете собі дозволити, спробуйте активно заощаджувати протягом року, щоб ви змогли заплатити більший власний внесок. Чим більший авансовий платіж, тим менша сума кредиту та процентів, яку ви повинні сплатити!

кредит на авто

Кредит з прив’язкою до автосалону чи без неї?

Існує два типи автокредитів.

Перший тип – звичайний кредит від банку. Ви домовляєтесь з продавцем про ціну та купуєте машину там, де хочете. У вас є гроші на авансовий платіж, а решту сплачуєте за рахунок кредиту від будь-якого банку.

Другий тип кредиту – це коли між банком та автосалоном існує партнерська угода. Автосалон може запропонувати вам кредит під дуже низьку ставку від конкретного банку або кількох банків на вибір, але за умови високого авансового платежу та короткого строку кредитування (один-два роки). Для деяких партнерських програм ціна машини для покупців у кредит не відрізняється від стандартної ціни дилера, для деяких може бути іншою. Але наш інструмент порівняння не містить таких зв’язаних кредитів, тому що не зможе перевірити ціни і порівняти загальну вартість усього пакету.

Особливості кредиту

Купуючи автомобіль в кредит, ви не отримаєте грошей на руки. Банк перерахує їх на рахунок дилера або продавця уживаного авто.

Ви можете обрати одну з двох схем погашення:
Рівні платежі (ануїтет) – ви сплачуєте однакову суму кожного місяця.
Зменшувані платежі (така схема також називається "класична" або "стандартна") – у перші місяці ви сплачуєте більше, а потім щомісячна сума поступово зменшується.

Детальніше про схеми погашення ви можете почитати тут.

У різних банків можуть бути різні вимоги до страхування – одні вимагають лише поліси КАСКО, інші наполягають також на страхуванні позичальника. Загальна вартість страхових полісів може суттєво вплинути на реальну річну ставку.

Особливості ставки: більшість автокредитів мають фіксовану процентну ставку. Уважно прочитайте умови кредиту, щоб дізнатися, чи ставка фіксована на весь строк або є різною в різні роки.
Зверніть увагу, що у деяких кредитів ставка в перший рік є низькою, а потім підвищується.

Далі
Факти про кредити на авто. Інструмент порівняння автокредитів.

Рекомендуємо почитати:

Чотири ознаки зразково чесного банку: перевір свій

Гроші не на вітер: корисні поради, щоб тримати ваші фінанси під контролем

Коментарі