Кредит на придбання житла. Доступні кредити на житло

Кредит на житло: що треба знати

Умовою такого кредиту є передача вашої нерухомості в іпотеку (заставу за кредитом). Іпотечний кредит можна взяти на придбання будинку або квартири, на які вже зареєстровано право власності (вторинний ринок) або які ще будуються чи  щойно побудовані і не мають документів про  право власності (первинний ринок). Також можливий іпотечний кредит на зведення нового будинку чи купівлі землі під майбутнє будівництво.

Найвигідніший кредит на житло – це кредит із найнижчою реальною річною ставкою та прийнятними для вас строком, авансовим внеском та іншими умовами. Порівняти чесні пропозиції від банків і обрати оптимальний для вас кредит на житло можна тут.  

Види кредитів на житло

Кредит із фіксованою процентною ставкою

Фіксована процентна ставка означає, що витрати на проценти заздалегідь визначені. Щоб приваблювати позичальників, банки можуть пропонувати, наприклад, фіксовану ставку 5% на перший рік-два і 15% у подальші роки.

Кредит зі змінюваною процентною ставкою

Процентна ставка за таким кредитом буде змінюватися протягом дії договору залежно від певного індексу ставок (наприклад, індекс UIRD). В договорі має бути зазначена періодичність і формула перерахунку ставки. Тоді банк має право збільшити ставку у разі росту індексу і зобов’язаний зменшити її, якщо індекс впаде. Інколи ставка може бути фіксованою на перший рік кредиту і змінюваною в подальшому.

Звертаємо увагу на основні умови кредиту на житло

 •         Реальна річна процентна ставка. Цей показник враховує усі ваші платежі за кредитом на житло (проценти, різні комісії, оплату послуг страховика, оцінювача та нотаріуса)  і строки всіх цих витрат. Порівнюючи реальні річні процентні ставки, можна обрати найдешевший кредит.
 •         Авансовий платіж. Це частина загальної вартості житла, яку ви сплачуєте власними коштами. Зазвичай кредитор вимагає авансовий платіж не менше ніж 20-50%. Решта вартості житла покривається за рахунок кредитних коштів.
 •         Номінальна процентна ставка. За користування кредитними коштами ви маєте платити проценти, нараховані на непогашену (на конкретний момент) суму кредиту. Залежно від факторів ризику кредитор може пропонувати різним позичальникам різні ставки. Зверніть увагу на те, пропонують вам фіксовану чи змінювану ставку.
 •         Комісії. Банки можуть встановлювати разову плату за видачу кредиту, щомісячні комісії і розрахунково-касові комісії. Як правило, комісії обчислюються як відсоток від певної суми, можуть мати мінімальний або максимальний розмір, а також додаткову фіксовану суму. Банки по-різному встановлюють комісії.
 •         Умови страхування. Закон вимагає застрахувати нерухомість, яку передали в іпотеку. Орієнтовні щорічні витрати на це обов’язкове страхування можуть становити 0,25%-0,35% від вартості нерухомості. Також банки іноді вимагають страхувати життя та здоров’я позичальника.
 •         Інші витрати.  Є супутні витрати на реєстрацію та обов’язкове нотаріальне посвідчення договору іпотеки. Також необхідно буде сплатити за послуги оцінки вартості нерухомості.
 •         Додаткові варіанти забезпечення кредиту. Банки часто вимагають оформити поруку, зокрема від іншого з подружжя. А іноді пропонують оформити додаткову заставу за кредитом на житло. Завдяки додатковому забезпеченню банк може знизити розмір авансового платежу чи процентної ставки.
 •         Схема виплат класична чи ануїтет.  Більш детально про ці та інші умови кредитів на житло читайте ТУТ.

 Порядок дій для отримання кредиту на житло з використанням ЛІГА.Money

Перш ніж шукати кредит, бажано перевірити вашу кредитну історію. Як та де це зробити -- читайте ТУТ.

 1.      Порівняти кредити. За допомогою ЛІГА.Money знайдіть найдешевший кредит, який відповідає вашим потребам та обставинам. Якщо вкажете у фільтрах інформацію про себе та бажані характеристики кредиту, тоді вибір за результатами пошуку заощадить вам чимало коштів і часу.
 2.      Подати заявку на кредит. На сайті ЛІГА.Money ви можете звернутися відразу до кількох банків. Але не радимо подавати багато заявок одночасно, оскільки є ймовірність, що це негативно вплине на ваш кредитний рейтинг.
 3.      Отримати рішення кредитора щодо надання вам кредиту. Банк може з вами зв'язатися протягом тижня для уточнення інформації та може повідомити про схвалення (або не схвалення) кредиту.
 4.      Вирішити, чи погоджуватися на пропозицію кредитора. Може бути таке, що після перевірки банк запропонує вам кредит з більш високою процентною ставкою чи щомісячною комісією, аніж та, яку ви побачили в результатах пошуку. Краще з’ясувати причину такого рішення і можливо доцільним буде повторити порівняння і пошук іншого кредиту.
 5.      Уважно прочитати паспорт споживчого кредиту, який повинен надати вам банк ще до укладення договору та який містить інформацію про основні умови кредиту. Якщо вам щось незрозуміло у паспорті, обов'язково уточніть це в працівника банку.

Популярні запитання про іпотечне кредитування

Якою буде вартість кредиту?

Станом на початок січня 2021 року кредити на ЛІГА.Money мають реальну річну процентну ставку від 14,29% до 40,72% у випадку суми кредиту 500 000,00 грн з авансовим платежем 50% і строком на 7 років для типового споживача. Середньомісячний платіж за такими кредитами становить від 9 222,28 грн. до 14 291,37 грн.

Що може завадити вам отримати кредит?

Відсутність достатнього рівня доходів або їхнього підтвердження чи погана кредитна історія.

Маєте інші запитання? Поставте їх нам: [email protected]

Кредитні житлові програми довгий час не користувались попитом населення. Причиною тому були високі відсоткові ставки за такими програмами. Проте вже з 2020 року кредитування на житло почало відновлюватись. Завдяки започаткованій урядом програмі з'явились доступні кредити на житло.

Тепер можна під 5% річних або під 7% річних отримати кредит на житло для молоді та інших категорій населення. Основна вимога, аби вік позичальника на момент закінчення виплат за кредитом був не більшим за 70 років.

Молодіжне кредитування та іпотечні кредити видають особам, що мають достатній рівень офіційного доходу. Цей розмір має бути достатнім для здійснення регулярного платежу за кредитом та фінансування поточних витрат позичальника. Проте за урядовою програмою дохід позичальника не має більш, ніж вдесятеро перевищувати розмір середньомісячного доходу у певному регіоні.

Довгостроковий кредит онлайн можна порівняти та обрати на сайті ЛІГА.Money. Для цього слід ввести у Кредитометрі очікувану суму кредиту, строк кредиту та вказати особисті дані. На розмір та ставку за кредитом впливає вік позичальника, його сімейний стан, офіційне чи неофіційне працевлаштування та наявність іншого майна, що може виступати додатковим забезпеченням за кредитом на житло.

Як правило, банки пропонують нижчі ставки кредитування на житло на вторинному ринку. Адже у цьому випадку банк отримає у якості застави готовий майновий об’єкт, а не права на квартиру чи будинок, що будуть збудовані у майбутньому. Тому ризики не завершення будівництва чи іншого порушення договору з боку забудовника – нівелюються. На банківському ринку відсоткова ставка на іпотечні кредити на вторинному ринку коливається у діапазоні 13-18% річних. Звернуть увагу, що реальна річна відсоткова ставка буде вищою, адже вона враховуватиме інші додаткові платежі та комісії банку. Тому сягатиме щонайменше 20% річних.

Кредитні ставки на купівлю житла на первинному ринку сягають 18-25% річних, а ареальна ставка становитиме близько 30%.

Аби зменшити розмір відсоткової ставки за кредитом та суму переплати за боргом позичальнику слід внести більший авансовий платіж. За загальним правилом, банки вимагають перший внесок у розмірі 20-25% вартості житла. Однак, чим більшим буде авансовий платіж, тим менша сума кредиту вам знадобиться.

Тому перш ніж погодитись на кредит на житло порівняйте умови кредитування різних банків. Це зручно зробити за допомогою Кредитометру ЛІГА.Money. Якщо виявиться, що розмір середньомісячного платежу є завеликим для вас, можливо слід відкласти протягом року частину грошей і збільшити розмір авансового внеску.

Важливим фактором, що впливає на вартість позики є страхування та нотаріальні платежі. Кредитна установа вимагає у позичальника щорічно протягом дії кредитного договору укладати договір страхування майна. За цим договором квартира чи будинок, що є предметом застави за іпотечним кредитом підлягають страхуванню на випадок пожежі, затоплення чи псування внаслідок незаконних дій третіх осіб. Також обов’язковим є укладання договору страхування життя на випадок тимчасової непрацездатності чи смерті позичальника внаслідок нещасного випадку чи раптової хвороби.

Обираючи кредит на житло, зверніть увагу й на порядок врегулювання спорів з кредитною установою. Приміром, якщо ваше фінансове страховище погіршилось – як ви повинні поінформувати банк про необхідність реструктуризації за кредитом. Також важливим є момент досудового врегулювання спорів з банком. Особливо це актуально для випадів врегулювання заборгованості за кредитом в рамках процедури визнання позичальника неплатоспроможним.