Споживчий кредит new

Кредит на особисті цілі: як обрати найвигідніший

Кредит на особисті цілі – це кредит на будь-які ваші потреби на суму до 500 тис. грн, який треба виплатити, наприклад, за один-п’ять років. Його можна отримати готівкою у відділенні банку або на платіжну картку. На відміну від кредитних карток це одноразовий кредит, ліміт якого не відновлюється після сплати частини боргу.

Найвигідніший кредит на особисті цілі – це кредит з найнижчою реальною річною ставкою і прийнятними для вас іншими умовами.

Види кредитів на особисті цілі

Кредити готівкою і безготівкові. За формою отримання кредити на особисті цілі діляться на готівкові, які видаються споживачу на руки (зазвичай у відділенні), та безготівкові, які переказують на рахунок споживача (найчастіше на платіжну картку).   

Банківські і небанківські кредити. Кредити на особисті цілі видають не тільки банки, але й кредитні спілки, ломбарди та фінансові компанії. Останні видають швидкі кредити, зокрема клієнтам з непідтвердженими доходами або іншими обставинами, які часто є неприйнятними для банків. ЛІГА.Money не порівнює такі кредити, оскільки, як правило, вони є надто дорогими.

Звертаємо увагу на основні умови кредитів на особисті цілі:

 • Сума кредиту. Без довідки про доходи банк може видати, як правило, лише 10-50 тис. грн, при цьому банк, який обслуговує ваш рахунок з регулярними доходами, може запропонувати і більшу суму кредиту. В усіх інших випадках банк вимагатиме підтвердження доходів.
 • Реальна річна процентна ставкаЦе показник реальної вартості кредиту з урахуванням всіх процентів, комісій, платежів за послуги третіх осіб (наприклад, страховика) і строків всіх цих витрат. Щоб визначити, який кредит є найдешевшим, користуйтеся саме цим показником.       
 • Номінальна процентна ставка. За користування кредитними коштами ви маєте платити проценти на непогашену (на конкретний момент) суму кредиту. Залежно від факторів ризику кредитор може пропонувати різним позичальникам різні ставки.
 • Комісії. Банки можуть встановлювати разову плату за видачу кредиту, щомісячні і розрахунково-касові комісії. Як правило, комісії розраховуються як відсоток від певної суми, можуть мати мінімальний або максимальний розмір, а також додаткову фіксовану суму. Банки по-різному встановлюють комісії.        
 • Необхідність страхування. Умови кредиту можуть передбачати страхування вашого життя та здоров’я чи страхування від нещасних випадків на строк кредиту. Обов’язковість страховки має бути зазначена в паспорті кредиту та не стати для вас сюрпризом в момент видачі. Кредитор повинен надати перелік страхових компаній для вибору. Якщо переліку немає або у ньому менше ніж три компанії, то за законом ви можете самостійно обрати будь-якого страховика.
 • Порука. Банк може попросити оформити поруку. Тоді банк може дати більше грошей під нижчу ставку.
 • Схема виплат – класична (платежі поступово зменшуються) чи ануїтет (однакові платежі)?

Про що варто подумати перед оформленням кредиту на особисті цілі

- Чи не краще й надалі відкладати гроші на вашу потребу, щоб обійтись без кредиту;

- Чи дозволятимуть ваші доходи в майбутньому вчасно робити виплати за кредитом без зниження рівня життя;

- Чи не дешевше скористатись кредитною карткою, якщо вам потрібна невелика сума;

Більш детально про ці та інші умови кредитів на особисті цілі читайте ТУТ.

Порядок дій для отримання кредиту на особисті цілі з використанням ЛІГА.Money

Перш ніж шукати кредит, бажано перевірити вашу кредитну історію. Як і де це зробити - читайте ТУТ

 1.  Порівняти кредити. За допомогою ЛІГА.Money знайдіть найдешевший кредит, який відповідає вашим потребам та обставинам. Якщо вкажете у фільтрах інформацію про себе та бажані характеристики кредиту, тоді вибір за результатами пошуку заощадить вам чимало коштів і часу.
 1. Подати заявку на кредит. На сайті ЛІГА.Money ви можете звернутися відразу до кількох банків. Але не радимо подавати багато заявок одночасно, оскільки є ймовірність, що це негативно вплине на ваш кредитний рейтинг.
 2. Отримати рішення кредитора щодо надання вам кредиту. Банк може з вами зв'язатися протягом 7 календарних днів для уточнення інформації та може повідомити про схвалення (або не схвалення) кредиту.
 3. Вирішити, чи погоджуватися на пропозицію кредитора. Може бути таке, що після перевірки банк запропонує вам кредит з більш високою процентною ставкою чи щомісячною комісією, аніж та, яку ви побачили в результатах пошуку. Краще з’ясувати причину такого рішення і, можливо, повторити порівняння та пошук іншого кредиту.
 4. Уважно прочитати паспорт споживчого кредиту, який повинен надати вам банк ще до укладення договору та який містить інформацію про основні умови кредиту. Якщо вам щось незрозуміло у паспорті, обов’язково уточніть це у працівника банку.

Популярні запитання

Якою буде вартість кредиту?

Станом на початок січня 2021 року кредити на особисті цілі, представлені на ЛІГА.Money, мають реальну річну процентну ставку від 23,01% до 177,47% у випадку кредиту на суму 50 000 грн строком на 13 місяців для типового споживача. Середньомісячний платіж за цими кредитами коливається від 4 338,39 грн до 6 604,90 грн.

Що може завадити вам отримати кредит?

Відсутність достатнього рівня доходів або їхнього підтвердження чи погана кредитна історія.

Маєте інші запитання? Поставте їх нам: [email protected]