Кредит на придбання автомобіля. Довгострокові кредити на авто

Кредит на авто: що треба знати та як обрати найвигідніший

Кредит на авто варто розглянути, якщо ваших заощаджень замало для купівлі автомобіля, але ви маєте стабільні доходи, достатні для повернення кредиту разом із процентами/комісіями.

Найвигідніший кредит на авто – це той, що є найдешевшим та враховує ваші обставини. Зручно порівняти всі чесні пропозиції від банків можна ТУТ.

Види кредитів на авто

Забезпечений кредит

Забезпеченням кредиту є транспортний засіб, який ви купуєте, порука іншої людини, а також інколи інше майно. Часто такі кредити пропонуються безпосередньо в автосалонах, які мають партнерство з певними банками. Якщо автомобіль є предметом застави, і ви вчасно не платите за кредитом, кредитор має право отримати ваш автомобіль собі у власність або продати. Оскільки тут менше ризиків для кредитора, ставки за такими кредитами будуть зазвичай нижчими, ніж за незабезпеченими.

Незабезпечений кредит

У цьому випадку кредитор не бере в забезпечення жодне ваше майно. Такі кредити в основному видають на купівлю уживаних автівок, чия вартість швидко знижується і не є достатньою для покриття ризиків банку. Водночас, умови цих кредитів є менш вигідними, а суми меншими.

Кредити з фіксованою або змінюваною ставкою

Зазвичай, кредити на авто надаються під фіксовану процентну ставку. Вона вказана в договорі на весь період кредиту. Ставка може бути і змінюваною - прив’язаною до певного індексу ставок (наприклад, UIRD). Інколи ставка може бути фіксованою на перший рік кредиту і змінюваною в подальшому.

Звертаємо увагу на основні умови кредитів на авто

 •         Реальна річна процентна ставка - це показник реальної вартості кредиту з урахуванням всіх процентів, комісій, платежів за послуги третіх осіб (наприклад, страховика) і строків всіх цих витрат. Щоб визначити, який кредит є найдешевшим, користуйтеся цим показником.
 •         Авансовий платіжце частина загальної вартості авто, яку ви сплачуєте власними коштами. Зазвичай кредитор вимагає авансовий платіж не менше ніж 20-30%. Решта вартості авто оплачується за рахунок кредитних коштів.
 •         Строк кредиту. Кредити на авто, як правило, надають на строк від одного до семи років. Переконайтеся, що строк кредиту є меншим за строк корисної експлуатації автомобіля!
 •         Номінальна процентна ставка. За користування кредитними коштами ви маєте платити проценти на непогашену (на конкретний момент) суму кредиту. Залежно від факторів ризику кредитор може пропонувати різним позичальникам різні ставки. Зверніть увагу на те, пропонують вам фіксовану чи змінювану ставку.
 •         Комісії. Банки можуть встановлювати разову плату за видачу кредиту, щомісячні та розрахунково-касові комісії. Зазвичай, комісії обчислюються як відсоток від певної суми, можуть мати мінімальний або максимальний розмір, а також додаткову фіксовану суму. Банки по-різному встановлюють комісії.
 •         Страхування. Банк може наполягати на повному страхуванні автомобіля (КАСКО). Витрати на КАСКО можуть бути досить великими, тому рекомендуємо проаналізувати складові вартості цього полісу. Орієнтовна вартість такої страховки може становити 4-7% від вартості авто  на рік. Крім того, банк може попросити вас оформити договір страхування вашого життя та здоров’я.
 •         Інші витрати. Для рухомого майна виникають витрати на реєстрацію застави, а деякі банки можуть вимагати нотаріального посвідчення договору застави. Для вживаних авто необхідно сплатити за послуги оцінки вартості.
 •         Схема виплат класична (платежі поступово зменшуються) чи ануїтет (однакові платежі)?
 • Порука. Банки часто вимагають оформити поруку, зокрема від іншого з подружжя.

Більш детально про ці та інші умови кредитів на авто читайте ТУТ.

Порядок дій для отримання кредиту на авто з використанням ЛІГА.Money:

Перш ніж шукати кредит, бажано перевірити вашу кредитну історію. Як і де це зробити -  читайте ТУТ.

 1.      Порівняти кредити. За допомогою ЛІГА.Money знайдіть найдешевший кредит, який відповідає вашим потребам та обставинам. Якщо вкажете у фільтрах інформацію про себе та бажані характеристики кредиту, тоді вибір за результатами пошуку заощадить вам чимало коштів і часу.
 2.      Подати заявку на кредит. На сайті ЛІГА.Money ви можете звернутися відразу до кількох банків. Але не радимо подавати багато заявок одночасно, оскільки є ймовірність, що це негативно вплине на ваш кредитний рейтинг.
 3.      Отримати рішення кредитора щодо надання вам кредиту. Банки може з вами зв'язатися протягом 7 календарних днів для уточнення інформації та може повідомити про схвалення (або не схвалення) кредиту.
 4.      Вирішити, чи погоджуватися на пропозицію кредитора. Може бути таке, що після перевірки банк запропонує вам кредит з більш високою процентною ставкою чи щомісячною комісією, аніж та, яку ви побачили в результатах пошуку. Краще з’ясувати причину такого рішення і, можливо, повторити порівняння та пошук іншого кредиту.
 5.      Уважно прочитати паспорт споживчого кредиту, який повинен надати вам банк ще до укладення договору та який містить інформацію про основні умови кредиту. Якщо вам щось незрозуміло у паспорті, обов'язково уточніть це у працівника банку.


Популярні запитання

Якою буде вартість кредиту?

Станом на початок січня 2021 року кредити на ЛІГА.Money мають реальну річну процентну ставку від 28,25% до 54,05% у випадку забезпеченого кредиту на авто на суму 200 000 грн з авансовим платежем 30% і строком 5 років для типового споживача. Середньомісячний платіж за цими кредитами коливається від 5 846,80 грн до 8 275,63 грн.

Що може завадити вам отримати кредит?

Відсутність достатнього рівня доходів або їхнього підтвердження чи погана кредитна історія.

Маєте інші запитання? Поставте їх нам: [email protected]

В умовах карантину наявність власного авто є особливо актуальною. Адже пересування громадським транспортом під час локдауну дуже часто обмежується місцевою владою. І аби не втрачати мобільність пересування містом та задоволення від виїзду на уікенд , єдиним виходом є – купити авто в кредит.

Банкіри переконують, що протягом останнього року кредит на купівлю авто є найпопулярнішим банківським продуктом. Українці масово купують нові авто з автосалону. Окрім цього, безліч банків запустили програми кредитування купівлі авто, що були в користуванні. Правда, у цьому випадку банк просить у позичальника оцінку вартості автомобіля, який він планує придбати. Такі розрахунки надають сертифіковані суб’єкти оціночної діяльності.

Також у випадку купівлі вживаного авто, зверніть увагу на перехід права власності на транспортний засіб. Це матиме значення у випадку, якщо ви подорожуєте за кордон. Адже зазвичай, для авто в кредиті може бути передбачено обмеження на виїзд за кордон без дозволу кредитодавця.

Аби обрати вигідний кредит на авто, слід звернути увагу на загальну вартість кредиту: тобто суму переплат за кредитом, яку ви сплатите протягом усього строку дії позики. Цей показник включає в себе регулярні платежі за кредитом, тобто погашення тіла кредиту та відсотків за користування позикою. Також до цієї суми входять усі комісії та додаткові платежі, які утримує банк. Приміром, плата за видачу кредиту або за внесення коштів на рахунок. Також важливо врахувати і інші додаткові витрати, а саме – страхування автомобіля КАСКО. Деякі банки вимагають укладання договору страхування життя та випадок тимчасової або постійної втрати працездатності, що зробить неможливим внесення платежів за договором. Договір автострахування захистить ваше авто у випадку дорожньо-транспортної пригоди, наїзду на перешкоду, у випадку падіння на авто іншого предмету, та навіть у випадку незаконних дій третіх осіб, приміром, угону авто чи крадіжки окремих його запчастин. Договір страхування життя передбачає, що страхова компанія здійснить за вас платежі за договором, якщо внаслідок нещасного випадку ви втратите працездатність і не зможете тимчасово їх сплачувати.

Усі довгострокові кредити передбачають майнову заставу. Щоб купити авто в кредит банку знадобиться забезпечення. Тобто банк вимагатиме передати цей автомобіль в якості застави. Такий договір буде посвідчено нотаріусом. І у випадку, якщо клієнт не зможе розрахуватись за кредитом, банк зможе стягнути заборгованість за рахунок цього майна, що перебуває у заставі.

Щоб розрахувати кредит на авто, слід зайти на ресурс ЛІГА.Money та ввести бажану суму кредиту, строк та дані позичальника. Важливим є розмір щомісячного доходу, офіційне чи неофіційне працевлаштування та строк роботи на останньому місці служби. Обравши кредитну пропозицію, та відправивши заявку на кредит до банку, банк обов’язково перевірить ваші дані та зв’яжеться з вами. Перед видачею кредиту обов’язковою є перевірка кредитоспроможності позичальника. Для цього фінустанова отримає вашу згоду та перевірить вашу кредитну історію. Якщо у минулому у вас не було прострочень або порушень за іншими кредитними договорами – ви отримаєте кредит від банку.

Ряд банків пропонує привабливі умови придбання авто за партнерськими програмами безпосередньо з автосалонами. Ці умови можуть передбачати низькі відсоткові ставки у перші роки дії кредиту, та високі ставки – у подальшому. ЛІГА.Money не пропонує та не порівнює кредитні пропозиції банків у межах їхніх партнерських програм. Кредити, що представлені на нашому сайті мають реальну річну процентну ставку від 28,25% до 54,05% річних.