Сімейний бюджет в мобільному: тест-драйв додатків

20.10.2020, 06:58
Сімейний бюджет в мобільному: тест-драйв додатків - Фото
Фото: depositphotos.com

Хочете вести облік особистих фінансів за допомогою мобільного додатку? Ми провели тест-драйв найкращих додатків, щоб спростити ваш вибір

Смартфони можуть стати у нагоді не тільки для розрахунків як альтернатива карткам. З допомогою телефонів можна відслідковувати витрати та й взагалі вести облік особистих фінансів. Журналіст ЛІГА.Money Ольга Чайка протестувала п’ять найбільш популярних у світі мобільних додатків, завантаживши їхні безкоштовні версії, що доступні для IOS та Android. Ось її враження та рекомендації.

Monefy. Простий та доступний

Завантаження: більше 5 млн
Вартість: обмежена безкоштовна версія
50 грн за безстрокову підписку

У налаштуваннях можна обрати українську мову та гривню як основну валюту розрахунку. Вносимо доходи – зарплату, депозити, заощадження. За бажанням встановлюємо ліміт на всі витрати протягом місяця. Коли ліміт вичерпується, видатки все ще можна вносити. Але баланс стає від’ємним і підсвічується червоним. Розумієш, що мусиш відмовитися від походу в кіно з друзями на вихідних.

Категорії витрат позначені малюнками – житло, машина, одяг, транспорт, подарунки, продукти, кафе, розваги, гігієна, улюбленці, спорт, здоров’я, зв’язок, таксі. Завдяки такій деталізації я переконалася, наскільки дорого хворіти, і пообіцяла зробити собі наступного року щеплення від грипу.

Зміна валюти можлива лише у платній версії додатку. За даними Google Play, розширений додаток можна під’єднати до банківського рахунку, синхронізувати із іншими пристроями за допомогою Google Drive або DropBox. Він також дозволяє створювати нові категорії.

Відгук: Рекомендую тим, хто ще ніколи не відслідковував свої витрати, але хоче ставитись до них відповідальніше.

monefy

CoinKeeper. Найвигідніший для новачків

Завантаження: більше 1 млн
Вартість: обмежена безкоштовна версія
385 грн за річну підписку
630 грн за безстрокову підписку

У додатку просто зареєструватись. Гривня визначається як основна валюта автоматично. Одразу можна зафіксувати, скільки готівки в гаманці і коштів на рахунку.

Мені сподобався інтерфейс: щоб внести запис, треба перетягнути кружечок-гаманець або кружечок-рахунок на кружечок із категорією витрат – наприклад, транспорт. Додаток запропонує внести суму і поставити галочку.

Навіть у безкоштовній версії можна додавати і редагувати категорії витрат. На відміну від Monefy, який дозволив обмежувати лише загальні витрати, тут можна встановити ліміт на окрему категорію -- приміром, на каву. Для цього треба натиснути на кружечок і утримувати кілька секунд. З кожним придбанням кави відповідний кружечок (початково зелений) поступово змінює колір і стає червоним, коли ліміт вичерпується.

У розділі "статистика" можна подивитися аналіз витрат.

Платна версія дозволяє додавати скільки завгодно категорій та джерел доходу, обирати план бюджетування, вносити дані разом із членами родини, робити записи про борги та отримувати нагадування перед датою повернення.

Відгук: Так само рекомендую новачкам, але тим, хто готовий більше часу приділяти аналізу і обмеженню витрат.

приклад розподілу витрат

Money Lover. Вдалий вибір для родини

Завантаження: більше 5 млн
Вартість: обмежена безкоштовна версія
270 грн за безстрокову підписку

Це програма для планування сімейного бюджету, яка надає більше можливостей, але й вимагає більше часу.

Спочатку треба зареєструватися – можна через Facebook чи Google-аккаунт. На етапі входу обирається мова. Потім пропонують створити гаманець – тут можна визначити валюту розрахунку.

Додаток дозволяє керувати особистими та спільними із партнером витратами – для запрошення потрібен Google e-mail. Тут можна не тільки відслідковувати надходження та витрати, а й вносити інформацію про борги. Додаток навіть пропонує підв’язати контакт того, хто позичив вам гроші.

За вашої згоди додаток щодня буде нагадувати, що треба ввести дані про операції зі своїми грошима. Мені така пропозиція здалася нав’язливою. Але можливо, це саме те, що вам потрібно.

Так само, як і в CoinKeeper, можна встановити обмеження в кожній категорії витрат. Це допоможе дотримуватися рамок бюджету.

У додатку багато категорій доходів і витрат. Тут пропонують деталізувати надходження – не тільки зарплата і заощадження, а й подарунки, винагороди, гроші від продажу тощо. Витрати – не просто комунальні платежі, а окремо газ, вода та інтернет. Тож якщо ви хочете детально вивчити структуру надходжень і витрат – цей додаток для вас.

Додаток дає гарні можливості відслідковувати бюджет поїздок за кордон. Можна обрати режим подорожей – і всі витрати в іншій валюті будуть підв’язуватися під створену подію.

Відгук: Рекомендую родинам, які вже мають досвід планування фінансів. Деталізація допоможе оптимізувати витрати і уникнути суперечок, хто витрачає більше.

мані.ловер

Spendee. Для любителів красивої інфографіки

Завантаження: більше 1 млн
Вартість: безкоштовна пробна версія на 7 днів
60 грн/місяць
2500 грн за безстрокову підписку

Мені не вдалося перемкнути мову на українську, тож користувалася англомовною версією. За замовчуванням валюта – англійський фунт, але її змінити на гривню можна.

Перевагою програми є деталізація джерел доходу (усього їх вісім) та категорій витрат (сімнадцять). Категорії можна редагувати – аж до зміни кольору і картинки на заставці.

Дуже зручно, що програма одразу аналізує всі введені дані і показує у вигляді графіків.

За допомогою додатку цікаво займатися бюджетуванням – можна встановлювати максимальну суму витрат за категоріями. Програма попередить сповіщенням про вихід за рамки ліміту. А також порахує, скільки ви можете витрачати кожного дня, щоб не перевищити план.

У Spendee можна додати категорію "регулярні платежі", про які додаток буде нагадувати.

За моїми враженнями, безкоштовний варіант додатку цілком дозволяє вести облік особистих фінансів. Якщо хочете вести розширений сімейний бюджет, більше підійде програма з платною підпискою. Окрім того, платна версія дозволить підключитися до банківських рахунків, створювати необмежену кількість бюджетів для різних категорій, мати доступ до інформації у додатку з різних пристроїв.

Відгук: Рекомендую тим, хто має досвід планування фінансів і хоче стати більш дисциплінованим за допомогою зручного інтерфейсу та графіків.

спенді.вигляд

Wallet. Найкращий мотиватор, синхронізований з банками

Завантаження: більше 1 млн
Вартість: обмежена безкоштовна версія
80 грн/місяць
1200 грн за безстрокову підписку

Щоб вести облік особистих фінансів, додаток пропонує зареєструватися за допомогою Facebook чи Google. Не треба шукати, де саме обрати гривню – це перше, що у вас питають при вході у додаток. Далі слід поділитися інформацією – скільки готівки у гаманці, скільки коштів на рахунках. Також пропонують додати ощадні і кредитні рахунки.

У Google Рlay автори додатку наголошують, що він чудово синхронізується з банками. І справді – він пропонує обрати найбільш популярні в Україні банки. Функцію можна безкоштовно тестувати протягом двох тижнів. Це дозволить вам не витрачати час на внесення даних про розрахунки карткою банку – програма підтягуватиме їх автоматично.

У застосунку є категорії і підкатегорії можливих доходів і витрат. Наприклад, "доходи" – це дивіденди, подарунки, виграш у лотерею. Якщо не знайшли бажану, можна перейменувати неактивну категорію. Витрати теж можна деталізувати: "шопінг" – це покупка одягу чи електроніки, аксесуарів чи медпрепаратів.

Додаток дозволяє поставити фінансові цілі та показує прогрес у їх досягненні. Можна зафіксувати, коли та скільки ви даєте чи берете в борг. Також пропонується створити регулярні платежі і отримувати нагадування про них. Є можливість робити список покупок перед походом у магазин прямо у додатку – із позначенням орієнтовної ціни. Список у цьому додатку виявився більш зручним у порівнянні зі стандартним – прямо звідти можна фіксувати фактичні витрати. В платній версії застосунку є функція спільного трекінгу витрат з членами сім'ї або партнерами.

Відгук: Рекомендую тим, хто хоче не тільки відслідковувати витрати, а й ставити перед собою фінансові цілі та слідкувати за прогресом.

валет.Гаманець

Рекомендуємо почитати:

Добровільне медичне страхування: яка страховка допоможе краще подбати про ваше здоров’я

Строковий депозит – забрати достроково

Коментарі