Гроші не на вітер: корисні поради, щоб тримати ваші фінанси під контролем

09.03.2020, 19:25
Гроші не на вітер: корисні поради, щоб тримати ваші фінанси під контролем  - Фото
Фото: depositphotos.com

Кілька підказок, які дозволять впорядкувати ваші фінанси та зменшити рівень стресу, пов'язаного з грошима

Одного разу ви відкриваєте електронну пошту і бачите лист: "Тільки сьогодні у нашому онлайн-магазині для вас знижки до 70%".  Вас охоплює азарт, і незалежно від того, чи потрібні вам запропоновані товари, ви робите замовлення. Якщо ця історія знайома вам, не хвилюйтеся -- така слабкість притаманна багатьом з нас. Але ось кілька підказок, які допоможуть впорядкувати ваші фінанси. Усі ми хочемо мати менше стресу, пов’язаного з грошима. І хочемо, щоб ми контролювали гроші, а не вони керували нами.

Створюйте фінансову подушку безпеки

У тому, щоб жити сьогоднішнім днем, є ризики. Накопичення нададуть упевненості у завтрашньому дні і дозволять уникнути стресу у разі несподіваних подій. Рекомендована мета – відкласти суму, яка покриє витрати на 3-6 місяців. Якщо у вас поки немає заощаджень, почніть з малого. Відкладайте 10 грн на день. У такому разі наприкінці року буде 3650 грн, і це без врахування процентів на суму заощаджень.

Ще один варіант створити запас стійкості – автоматизувати свої заощадження. Можна домовитися із банком, в якому ви отримуєте зарплатню, про відрахування певної суми на депозит. Автоматичні перерахування можуть бути оптимальним варіантом, адже мало кому вистачає дисципліни не забути відкласти навіть 10 гривень.

Візьміть під контроль свої борги

Якщо ви позичили гроші у друга та вчасно не повернули, ризикуєте не тільки тим, що більше не зможете звертатися до нього, а й дружбою взагалі. У випадку боргу перед банком ситуація може скластися ще гірше. Прострочення виплати боргу – це причина для санкцій у вигляді більших витрат за кредитом, таких як штрафи, пені, підвищена процентна ставка, комісії. Також можливе стягнення заборгованості через суд. Окрім того, псується ваша кредитна історія. Тож у випадку виникнення прострочених боргів не ховайте голову в пісок. У випадку з банком, можливо, вдасться домовитися про оновлення умов договору – графіку чи строку виплат за кредитом.

Плануйте свої витрати

Необов’язково починати зі складних розрахунків в Excel та формувати детальний бюджет за зразком Міністерства фінансів. Можна почати з простих нотаток у записнику, далі за бажанням спробувати скористатися мобільними додатками. Поділіть витрати на обов’язкові та необов’язкові. Відкладіть частину доходу на перші (комунальні платежі, оренда, виплати за кредитами, тощо). Решту доходу можна витратити довільно. Але не забувайте вчасно зупинитися, коли гроші на необов’язкові витрати закінчилися.

витрачайте гроші на важливе

Витрачайте гроші на те, що важливо для вас

Порівняйте список видатків за місяць і свої фінансові цілі. Сформулюйте свої життєві цінності. Чи утворює все це гармонійну картину?

Якщо ви за здоровий спосіб життя, а у видатках є снеки і пиво; за саморозвиток, але не виділяли на це час та гроші вже кілька місяців поспіль – варто узгодити цілі та погляди із діями. Пам’ятайте, що керувати грошима -- це вирішувати, на що їх спрямовувати, а не дивуватись, куди вони поділись.

Почніть з одного рішення. Оберіть одну звичку, яка регулярно відбирає гроші, не приносить задоволення чи суперечить вашим цінностям. Відмовтеся від неї на місяць. Відкладіть суму грошей, яка зазвичай йшла на небажану звичку. Скеруйте ці гроші на досягнення мети, на те, що вас дійсно робить щасливим і впевненим. Не зупиняйтесь, продовжуйте регулярний моніторинг та оптимізацію витрат.

Не будьте схильними до емоційних, непродуманих покупок

Запланувавши якусь покупку, не намагаєтесь знайти товар за найнижчою ціною? Готові купувати перше, що трапилось, хоча аналогічну річ можна знайти значно дешевше? Ідучи в магазин, ви не берете з собою список необхідних покупок? А потім, побачивши суму чека на касі, дивуєтесь. Якщо ви почнете планувати витрати і більш свідомо ставитись до шопінгу -- здивуєтесь, скільки можна зекономити на дрібничках.

Спробуйте! Поставте собі цілі, яких зможете досягти. Ідіть поступово від маленьких цілей до великих. Збільшуйте впевненість у собі та у власній спроможності вдало керувати своїм життям, а ми вам допоможемо рекомендаціями.

Якщо ви маєте  запитання на цю тему хочете запропонувати нам нову тему для статті чи готові поділитися досвідом, як позбулися власної поганої звички, напишіть нам: [email protected] 

Рекомендуємо почитати:

 

Коментарі