Конфлікт інтересів

1. Характер послуг для споживачів

ЛІГА.Money надає для споживачів наступні послуги:

  • розміщує для загального ознайомлення інформаційно-аналітичні матеріали, новини, огляди, судження експертів – щоб наші користувачі мали можливість стати більш обізнаними у сфері фінансового планування та споживчого кредитування;
  • надає можливість ознайомитися з актуальними кредитними пропозиціями та за допомогою веб-інструменту порівняння обирати з них ті, що є найбільш вигідними для кожного окремого споживача – щоб наші користувачі завжди отримували тільки повну, коректну, актуальну та достовірну інформацію про наявні банківські кредитні продукти.

Таким чином, характер послуг, що надаються споживачам, є просвітницьким, навчальним, інформаційним та дорадчим – таким, що має на меті покращити добробут громадян та підвищити їх рівень знань у сфері фінансового планування та кредитування. 

2. Розмежування функцій (дослідницької та комерційної) 

ЛІГА.Money прагне надавати всеохопну інформацію споживачам на безоплатній основі з дотриманням принципів точності, достовірності та прозорості.

Наш 20-річний досвід успішної медіа-діяльності, великий штат професійних кореспондентів, редакторів, журналістів та публікація на власних інтернет-ресурсах виключно якісного матеріалу дозволяє нам впевнено стверджувати, що платформа ЛІГА.Money працює з дотриманням найвищих стандартів якості у сфері журналістики. Крім цього, ми завжди намагаємось дотримуватись найкращих міжнародних практик у сфері рекомендацій з фінансового планування та кредитування.

Щоб якомога якісніше надавати послуги споживачам та щоб наші матеріали у будь-якому випадку залишались неупередженими та відображали реальні і коректні дані, редакційна команда ЛІГА.Money працює цілком відокремлено від співробітників комерційного напрямку ЛІГА.Money. Структура нашого офісу дозволяє взаємно обмежити фізичний доступ співробітників редакції, ІТ-департаменту та інших учасників команди, що працює над платформою ЛІГА.Money, до інформації, документів та робочих місць одне одного. Тим самим ми уникаємо конфлікту інтересів, усуваючи навіть теоретичні причини його виникнення. Це дозволяє нам дотримуватись найвищих стандартів ділової репутації, залишатись цілісною структурою та якісно виконувати свою роботу.

Разом із тим, теоретична можливість виникнення конфлікту інтересів існує і в нас, адже всі ми люди. І от що ми будемо робити в цій ситуації:

1) Якщо конфлікт інтересів матиме приватний, особистий характер та стосуватиметься конкретного співробітника (чи кількох співробітників), який працює над платформою ЛІГА.Money, то такий співробітник зобов’язаний негайно повідомити про можливий конфлікт інтересів своєму начальнику. Керівництво має прийняти рішення щодо того, чи буде такий співробітник (чи співробітники) усунений від роботи над темою, у зв’язку з якою може виникнути конфлікт інтересів.

2) Якщо конфлікт інтересів матиме корпоративний характер та стосуватиметься суперечностей між ЛІГА.Money та іншим проектом ТОВ «ІА «ЛІГАБІЗНЕСІНФОРМ», то в такому випадку конфлікт розглядається на рівні вищого керівництва. Якщо потенційний конфлікт не може бути відокремлений (ізольований) від діяльності Liga.Money, то вирішення цього питання має ґрунтуватися на забезпеченні чесності Liga.Money як незалежної юридичної особи, яка відстоює інтереси споживачів.

3. Прозорість даних та методології 

Один із визначальних принципів, які було покладено в основу функціонування платформи ЛІГА.Money, – прозорість. Ми чесно і прозоро відображаємо інформацію щодо умов споживчого кредитування, отриману нами від банків-партнерів, за погодженою методологією. Ідея полягає в тому, щоб здійснити об’єктивне порівняння кредитних продуктів на основі наданої споживачами інформації та пропозицій банків.

Згідно з Методологією порівняння, розробленою Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», за допомогою веб-інструменту порівняння умов споживчих кредитів, розміщеного на платформі ЛІГА.Money, споживач отримує розрахунок реальної річної процентної ставки з урахуванням всіх витрат як на користь кредитора, так і на користь третьої особи – страхових компаній, нотаріусів тощо. Додатково, споживач для оцінки власної платоспроможності, а також для планування доходів і витрат отримає інформацію про середні місячні платежі за кредитом. Для детального порівняння умов кредитування споживач може отримати розширений перелік характеристик кредитних пропозицій, включно з умовами комісій та інших платежів за обраним кредитом.

Методологію порівняння споживчих кредитів було розроблено згідно з вимогами українського законодавства. Крім того, Методологія увібрала в себе успішні міжнародні практики найкращих веб-інструментів порівняння кредитів, які спрямовані, в першу чергу, на захист прав споживачів.

Наші ренкінги, методики, політики, будь-які інші нормативні та інформаційні документи ми публікуємо на безоплатній основі – для загального ознайомлення.

4. Прозорість отримання доходів

З інформацією про джерела доходів для фінансування ЛІГА.Money Ви маєте можливість ознайомитися ТУТ. Додатково на платформі ЛІГА.Money у відкритому доступі ми розмістили основні умови співпраці з банками в межах даної платформи.

Ми вважаємо, що прозорість та відкритість є запорукою довіри споживачів до платформи ЛІГА.Money, а отже вказані цінності є пріоритетними для нас.